RSS
środa, 27 maja 2009

Brytyjska marka Mulberry powstała w 1971 roku. W świecie mody słynie z dwóch kultowych modeli toreb the Roxanne oraz The Bayswater, które z sezonu na sezon mają coraz więcej fanów. Mulberry to synonim najlepszej jakości oraz luksusu z najwyższej półki. Za plecami marki od zeszłego roku stoi dyrektor kreatywna Emma Hill. Jej kolekcja na sezon wiosna- lato 2009 to urocze krótkie sukienki zestawione ze skórzanymi krótkimi kurtkami. Ciepła letnia paleta barw: łososi, beży oraz żółci, wzorzyste apaszki oraz ogromne torby. Więcej na stronie www.mulberry.com.

www.style.com

 I jeszcze jeden dodatek Mulberry, który warto poznać. Julie Verhoeven- słynna ilustratorka pracująca do tej pory m.in. dla Vuittona oraz Galliano tym razem "narysowała" na torbach Mulberry kolorowe rożki. Słodkie :) Na www.net-a-porter.com już wyprzedana !!!

mulberry ice cream totewww.stylefinder.com
13:49, bohovictim
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 14 maja 2009

Gianni Versace był królem mody w latach 90-tych. Pamiętam jego pokazy mody. Fenomenalne światło, tzw. A-list models: Claudia, Naomi, Linda, Christy, Cindy. Wielka piątka razem na jednym wybiegu. Rockowa muzyka, gwiazdy filmu i muzyki w pierwszym rzędzie.  Jedno, wielkie show. Ulubieniec sławnych i bogatych, przyjaciel Lady Diany i Eltona Johna. Zawsze uśmiechnięty. Gianni Versace. Jego piękne życie pełne pasji. Wielka moda. Wielkie pieniądze. I wielka strata.

Versace urodził się w 1946 roku. Zawsze chciał zostać projektantem. Pierwszą sukienkę zaprojektował już w wieku 9 lat. Czy więc jego droga mogła prowadzić gdzieś indziej? W 1972 roku przybył do Mediolanu, w 1978 roku stworzył pierwszą kolekcję Gianni Versace. Tworzył kolekcje ubrań dla kobiet i mężczyzn, akcesoria, buty i perfumy, biżuterię, przedmioty codziennego użytku oraz porcelanę. Zginął na schodach swojej willi w Miami. Rankiem 15 lipca 1997 wyszedł po kawę i gazetę. Andrew Cunanan strzelił do niego kiedy ten wracał ze spaceru. Potem sam popełnił samobójstwo.

Czym była Jego moda? Była feerią barw, głosiła radość życia, była połączeniem mody i sztuki. Była odważna, adresowana do świadomych swojej wartości kobiet. Dla kobiet tak jak On kochających życie. Tak często przecież mawiał, że życie Go fascynuje. Była krzykliwa i ekstrawagancka. Była pełna seksapilu. I świadczyła o luksusowym życiu. To była wielka moda wielkiego artysty.

Warto pamiętać o jednym z trzech największych włoskich nazwisk w świecie mody. Dla mnie na zawsze w tej kolejności: Gianni, Valentino i Armani. I oby Donatella kontynuowała to co robi. Bo bez względu na to czy mowa o Giannim, czy o Niej chodzi o nazwisko. Versace jest synonimem luksusu. I na zawsze powinno tak zostać.

Mini- filmik o Giannim

Gianni Versace

www.photobucket.com

20:13, bohovictim
Link Dodaj komentarz »
środa, 06 maja 2009

Znowu pod wielkim wrażeniem. Tym razem urzeczona kolekcjami Stefano Pilatiego dla YSL. Ten urodzony we Włoszech dyrektor kreatywny w YSL sprawuje tę funkcję od ponad 4 lat. Pałeczkę przejął po najprzystojniejszym projektancie mody- Teksańczyku Tomie Fordzie. Pilati otoczony kobietami od zawsze, wychowywany wraz z dwiema siostrami po rozwodzie rodziców przez matkę, wykształcił w sobie wrażliwość na modę oraz zmysł jej kobiecego postrzegania. Nie ma cienia wątpliwości, że te trzy kobiety miały ogromny wpływ na jego zainteresowanie modą. Ponadto czy bez znaczenia jest fakt, że Pilati wychował się w jednej z czterech światowych stolic mody- Mediolanie? Jego przygoda z modą zaczęła się już w latach 80' kiedy to odbył praktyki w domu mody Cerruti, w latach 90' pracował dla Armaniego, potem dla Miu Miu. W 2000 roku rozpoczął współpracę z domem mody YSL. Od 2004 jest jego dyrektorem kreatywnym. Ten przystojny i doskonale ubrany włoski typ z ręką w kieszeni jest znawcą kobiecej mody i warto obserwować zarówno Jego (to dla Panów) jak i Jego kolekcje, bo Pilati jest wybitnym trendsetterem.

Pilati

www.vogue.com

22:48, bohovictim
Link Dodaj komentarz »