RSS
środa, 23 marca 2011

liz taylor 

liz taylor

Mówiła o sobie "Jestem żywym przykładem na to przez jak wiele człowiek może przejść i przetrwać". Od 12. roku życia borykała się z problemami zdrowotnymi z kręgosłupem. Z czasem aby nie czuć bólu ból, sięgała po alkohol. Ikona mody. Miłośniczka Diora. Zdobywczyni dwóch Oscarów. Pierwsza gwiazda, której pozwolono decydować o kostiumach, w których wystąpi w filmie. O makijażu, fryzurze... Pierwsza gwiazda w klinice Betty Ford. Gdziekolwiek się pojawiała, spełniano jej najbardziej wyrafinowane zachcianki. Najpiękniejsza kobieta świata. Z największą ilością okładek "Life'a". Z ośmioma małżeństwami na koncie. Siedmioma mężami. Jedną prawdziwą miłością. Tak Liz Taylor mówiła o Richardzie Burtonie.

Zapytana kiedyś o pracę przy filmie "Kleopatra", powiedziała "Naprawdę niewiele pamiętam. Działy się inne rzeczy". Działa się miłość bo filmowa Kleopatra i Marek Antoniusz zostali parą i w życiu prywatnym. Nazywano ich najpiękniejszą parą świata. On obsypywał ją diamentami, które ona tak bardzo uwielbiała. Kochali się na całego i tak samo na całego kłócili. Odchodzili, wracali i tak w kółko. Dwukrotnie mówili sobie "tak".

Liz Taylor walczyła z AIDS i HIV. Po śmierci Rocka Hudsona założyła Elisabeth Taylor Aids Foundation. Była jedną z najbliższych osób Michaela Jacksona. Jak mówiła, łączyły ich wspólne przeżycia z dzieciństwa. Była... jest legendą. Wiecznie żywą. Piękną. Mówią, że nie ma ludzi niezastąpionych. Są.

liz taylor

liz taylor

film: http://www.youtube.com/watch?v=SSFE_xqL5Rk&feature=related

 

22:15, bohovictim
Link Komentarze (1) »