Blog > Komentarze do wpisu

Testino dla Net-a-Porter

Wizyta w galerii Mario Testino zwanej MATE w Limie była jak spełnienie marzeń, choć w zasadzie wszystkie znaki na niebie wskazywały, że wcale tak nie będzie. Za pierwszym razem kiedy tam trafiłam, dowiedziałam się, że galeria jest zamknięta z uwagi na zmienianą właśnie ekspozycję. Otwarta była tylko galeryjna kafejka i sklep z pamiątkami. Nowa ekspozycja światło dzienne miała ujrzeć 2 tygodnie później, słowem tuż przed moim wylotem z Peru. Wbiłam więc sobie te datę do głowy, żeby nie daj Boże nie zapomnieć. Nie zapomniałam.

Wystawa "Alta Moda" przedstawiała (i wciąż przedstawia, bo można ją zobaczyć do września) portrety mieszkańców ojczyzny Testino w ich tradycyjnych strojach: kamizelach ozdobionych bajecznymi detalami, spódnicach i spodniach z zachwycającymi haftami, nakryciach głowy z koronkami i wstążkami, oraz biżuterii. W drugim budynku galerii prezentowane były kreacje z pokazu kolekcji Haute Couture Diora na jesień- zimę 2005/2006 inspirowane podróżą Johna Galliano do Peru. Zapierające dech w piersi, naturalnie. 

W sklepie zaś jakby nigdy nic siedział sam Mario Testino. Uśmiechający się od ucha do ucha. Nie podejść/ nie podbiec zwyczajnie nie mogłam. Zamieniłam z nim parę słów i wyszłam z notatnikiem, który otwierała strona z podpisem fotografa. Tego samego, który serce moje zdobył wiele lat temu, kiedy stworzył serię portretów radosnej Lady Di.

Dziś znowu zachwyca. Tym razem w Net-a-Porter, gdzie pojawiła się właśnie kolekcja ubrań i akcesoriów inspirowanych wystawą Alta Moda.poniedziałek, 15 lipca 2013, bohovictim

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
hanadorota
2013/07/19 15:40:32
Piękna kolekcja!
-
gwiazdyplus
2013/07/26 16:09:22
W Polsce zbliża się fala upałów, więc takie wzory nawet u nas są teraz na miejscu. Zazdroszczę.